Kabina prysznicowa do małej łazienki. Co warto wybrać?

0
535

Łazienka o małym metrażu lub o nieustawnym kształcie może sprawiać duże trudności w aranżacji. Najczęściej wyposażana jest w kabinę prysznicową. Co wybrać do mniejszego wnętrza? Odpowiedź została przygotowana przez fachowców z tanialazienka.com.

Wymiary i kształt kabiny prysznicowej do małej łazienki

W małej łazience bardzo ważny jest wybór właściwych wymiarów i kształtów kabiny. Należy dopasować ją do wnętrza, aby zapewniała jednocześnie właściwy komfort kąpieli, a przy tym także nie zabierała zbyt wiele przestrzeni w pomieszczeniu.

Najczęściej wybierane są kabiny prysznicowe narożne, które umieszczane są w narożniku łazienki. Do małej łazienki najlepszym wyborem będzie kabina prysznicowa 80×80 cm półokrągła, lecz dostępne są także kabiny o jeszcze mniejszym wymiarze 70×70 cm.

W zależności od wymiarów łazienki można wybrać też kabiny kwadratowe albo prostokątne, na przykład kabinę typu walk-in, która pozbawiona jest drzwi.

Kabina z brodzikiem, a może bez?

Przeznaczona do małej łazienki kabina prysznicowa może być wyposażona w brodzik wysoki – głęboki lub płytki. Coraz bardziej popularny jest także prysznic bez brodzika. Na co warto się zdecydować?

Prysznic z brodzikiem to najczęściej wybierany model. Brodzik można zamontować także w każdym wnętrzu. Wbrew pozorom, taki prysznic jest prostszy w instalacji niż ten bez brodzika, a często też tańszy.

Kabina prysznicowa bez brodzika wygląda bardziej efektownie. Stosowane są wtedy instalacje odpływowe z odpływem liniowym lub punktowym. Takie kabiny są łatwe do utrzymania w czystości, a także optycznie powiększają przestrzeń.

Warto jednak wskazać, że kabina bez brodzika nie zawsze jest możliwa w montażu. Alternatywnym rozwiązaniem może być brodzik typu ultra slim, czyli bardzo cienki.

Kabina prysznicowa w małej łazience – jakie drzwi wybrać?

Kabina w małej łazience może posiadać drzwi o kilku typach konstrukcji. Dostępne są także kabiny bez drzwi – wspomniane modele walk-in.

Jeśli w łazience ma być zamontowana kabina z drzwiami, do wyboru są modele uchylne – rozwierane, a także przesuwne jednoskrzydłowe albo dwuskrzydłowe.

Najlepiej, aby kabina prysznicowa do małej łazienki posiadała drzwi przesuwne. W tej kategorii do wyboru jest wiele ciekawych modeli o różnych kształtach.

Ciekawa propozycja to także kabina typu walk-in bez brodzika lub z bardzo cienkim brodzikiem. Taka kabina może mieć różne wielkości. Dobór zależny jest już metrażu łazienki. Najczęściej umieszczana jest wzdłuż jednej ściany pomieszczenia.

Warto zatem zapoznać się z różnymi wariantami kabin do małych łazienek, by dobrać tę idealną do swojego domu.