Moskietiera to skuteczny sojusznik w walce z komarami

0
420

Wraz z pojawieniem się cieplejszej pogody, pojawia się chęć otworzenia okna, która szybko jest weryfikowana przez napływające do wnętrza muszki, komary oraz innego rodzaju insekty. Problem ten jest odczuwalny nawet w większych miastach. Natomiast w miejscowościach położonych blisko pola, lasu lub jeziora owady potrafią wprost uniemożliwić swobodne otworzenie okien. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – wystarczy zakupić estetyczną moskitierę okienną. 

Dla osób, które nigdy wcześniej nie montowały moskitiery, montaż może wydawać się skomplikowanym i czasochłonnym zadaniem. Jednak wcale tak nie jest. Zamontowanie moskitiery jest maksymalnie uproszczone i praktycznie bezinwazyjne (nie ma potrzeby wiercenia itp.). Montaż odbywa się na zasadzie przyczepienia moskitiery taśmą na rzepach. Mimo wszystko, montaż można wykonać samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalisty.

Tradycyjna moskitiera jest wykonana z bawełny, polietylenu, poliestru, nylonu (lub nawet z lnu). W szczególności polecamy zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania z włókna szklanego. Takie moskitiery bez problemu powstrzymują napływ insektów, przepuszczają powietrze i co istotne – estetycznie wyglądają nadając uroku pomieszczeniu. 

Kluczową sprawą jest dobranie moskitiery to wymiaru okna. Nawet jeśli posiadamy okna o niestandardowym wymiarze nie powinno być z tym problemu, gdyż moskitiery można zamawiać na wymiar. 

Warto zwrócić uwagę na to by moskitiera była wykonana z tak zwanej siatki wielosezonowej (np. siatka moskitiera)tak aby można było skorzystać z jej usług przez wiele lat. Standardowe moskitiery z włókna szklanego można prać. 

Podsumowując, moskitiera to skuteczny pomocnik w walce z uciążliwymi owadami. Tego typu rozwiązanie jest praktycznie niezbędne w domach jednorodzinnych ulokowanych za miastem (w szczególności w pobliżu pola, lasu lub zbiornika wodnego). Oczywiście, z moskitier można warto skorzystać również w mieszkaniu. Zalety takiego rozwiązania z pewnością doceni każdy kto lubi otworzyć okno bez względu na porę dnia. 

Więcej na: https://kasandra.com.pl/moskitiery-c-24.html