Przesiewanie ziemi z wykopów budowlanych

0
341

Budując nowy dom jednorodzinny, musimy jednocześnie zadbać o jego obejście. Musimy cały teren dookoła budynku wyrównać i przygotować sobie ogród, jako miejsce do relaksu. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wykorzystanie ziemi pochodzącej z wykopów pod fundamenty. Warto jednakże zaznaczyć, iż jest ona w większości przypadków dość silnie zanieczyszczona różnymi elementami. Najczęściej chodzi tutaj o kamienie i korzenie a tego raczej pod trawnikiem nie chcemy. Dlatego też, bardzo istotne będzie tutaj skuteczne przesiewanie ziemi z wykopów budowlanych, aby osiągnąć jej odpowiednią konsystencję. Tak aby później, wyrównanie terenu obejścia domu oraz ogrodu było jak najwygodniejsze.  <!–more–>

Jak przeprowadzić przesiewanie ziemi z wykopów, aby było maksymalnie wydajne?

Bardzo ważną kwestią jest tutaj oczywiście wydajność przesiewania. Co prawda, jeśli komuś się bardzo nudzi, ma dużo pieniędzy i wolnego czasu, może przesiać całą ziemię ręcznie. Może też rozwieźć ją ręcznie w taczkach i ręcznie wyrównać. Jednakże żyjemy w XXI wieku, a do tego typu robót, wykorzystywany jest sprzęt ciężki. Obecnie więc, przesiewanie ziemi z wykopów budowlanych, realizowane jest przy zastosowaniu łyżek z przesiewaczem. Są to specjalnie przygotowane łyżki montowane na koparkach, które nie tylko przesiewają ziemię, zostawiając wewnątrz łyżki kamienie i większe korzenie. Dobra łyżka z przesiewaczem będzie jednocześnie rozkruszać zbrylone fragmenty ziemi, oraz rozdrabniać mniejsze korzenie. Dzięki temu też, w przesianej już ziemi znajdzie się sporo materii organicznej, którą można potraktować jako nawóz. Stosując łyżkę z przesiewaczem do koparki, możemy zapewnić sobie, iż przesiewanie ziemi z wykopów będzie niesamowicie wydajne i skuteczne.

Zastosowanie łyżek z przesiewaczem.

Warto tutaj także podkreślić, iż typowa łyżka z przesiewaczem może być stosowana w wielu innych sytuacjach. Nie tylko w przypadku przesiewania ziemi z wykopów budowlanych. Mimo iż będzie to zdecydowanie najczęstsze jej zastosowanie. Dzięki specyficznej konstrukcji, możemy regulować grubość przepuszczanego materiału, oraz poziom rozdrabniania większych frakcji. Umożliwia to nam na przykład przesiewaniu gruzu. Dzięki temu z gruzu rozbiórkowego możemy sprawnie wyselekcjonować grubsze fragmenty, które można będzie wykorzystać na przykład do utwardzania terenu, lub jako wypełnienie do wylewek betonowych o mniejszym obciążeniu eksploatacyjnym.

Podsumowanie

Można więc powiedzieć, iż przesiewanie ziemi z wykopów jest procesem niezbędnym, aby nasz przyszły ogród dookoła domu był jak najbardziej estetyczny. Aby trawnik był prosty, równy, a jego utrzymanie nie sprawiało nam trudności. Inwestując w dobrą łyżkę z przesiewaczem, można świadczyć tego typu usługi na rzecz swoich klientów, którzy zlecają firmom budowę domu. Będzie to dla nich na pewno o wiele bardziej kompleksowa usługa.