Zakup drzwi do mieszkania – o czym warto pamiętać?

0
194

Podczas aranżacji wnętrza ważną rolę odgrywają drzwi. W niniejszym artykule przedstawiamy na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu nowych drzwi.

Na co można zwrócić uwagę podczas wyboru?

Model i kolorystka – odpowiednio wybrany kolor i model drzwi potrafi odmienić wnętrze. Najczęściej wybierane kolory to biel oraz przeróżne odcienie drewna. Ze względu na coraz popularniejsze industrialne wnętrza coraz chętniej wybierane są także modele w odcieniach szarości lub nawet czerni.

Ościeżnica – szczególnie warto zwrócić uwagę nie tyle na same drzwi co na ich ościeżnicę. Tutaj istotną różnicę pod względem wizualnym oraz cenowym stanowi wybór pomiędzy tradycyjną ościeżnica a bezprzylgową. Ościeżnica bezprzylgowa daje taki efekt, że drzwi są wstawione idealnie na wysokości ościeżnicy (nie wystają ponad nią), co daje bardzo estetyczny minimalistyczny efekt. Trzeba jednak odnotować, że ma to spory wpływ na cenę, gdyż ościeżnicę bezprzyglowe są kosztowniejsze.

Dodatki – poza wyborem wzoru, koloru oraz ościeżnicy do wyboru pozostaje klamka, system zamykania drzwi, podcięcie łazienkowe (lub jego brak) oraz wybór z której strony (lewej lub prawej) drzwi mają się otwierać.

Warto znać poglądowe wymiary podczas wybierania drzwi

Poza, tymi wszystkimi aspektami wybierając się do sklepu oczywiście trzeba też mniej więcej znać wymiary drzwi. Zazwyczaj nie trzeba wykonywać dokładnych pomiarów, bo te są po dokonaniu zamówienia wykonywane przez profesjonalistę, który przyjeżdża na miejsce w celu wykonania pomiarów osobiście. Jednak poglądowe wymiary zdecydowanie warto znać, bo to ułatwi poszukiwanie wymarzonych drzwi i ościeżnicy.

O czym warto pamiętać podczas wybierania drzwi?

Warto przede wszystkim odnotować, że zakup drzwi wymaga poświęcenia na ten cel czasu. Obecnie w salonach specjalizujących się w sprzedaży stolarki drzwiowej na dostawę drzwi czeka się około 4-8 tygodni a w niektórych przypadkach czas może wynieść nawet dłużej. Jeśli chcemy by zakup był szybszy to pozostaje zakup drzwi i hipermarketu budowalnego. Jednak w tym przypadku trzeba samemu zorganizować montaż drzwi co dla wielu osób jest nieco bardziej problematyczne.

Więcej porad związanych z aranżacja wnętrza można znaleźć na https://katalog-24.pl/category/porady/